Wechselspiel NEU

Arkusze do pracy w parach na zajęciach języka niemieckiego

 

Książka Wechselspiel NEU  (Michael Dreke, Wolfgang Lind) to zbiór 70 ćwiczeń do pracy w parach, które wspierają rozwój kompetencji językowych w zakresie mówienia, jednocześnie utrwalając poznane konstrukcje gramatyczne. Publikacja skierowana jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych uczących się języka niemieckiego na poziomach od A1 do B2.

 

Zamysłem autorów Wechselspiel NEU było stworzenie arkuszy pracy wspierających aktywne wykorzystanie struktur gramatycznych podczas symulacji różnego rodzaju sytuacji językowych – np. koniugacji czasownika „sein” w połączeniu z opisem cech charakteru lub wykorzystaniu czasu Futur wraz z czasownikiem „wollen” podczas prowadzenia rozmowy na temat czasu wolnego.

 

Każde ćwiczenie bazuje na zasadzie brakujących informacji i zostało rozpisane na dwóch stronach: po lewej znajduje się wersja zadania dla ucznia A, a po prawej dla ucznia B. Zadaniem kursantów jest poprowadzenie rozmowy w taki sposób, aby otrzymać od partnera wszystkie informacje potrzebne do wypełnienia luk we własnej wersji ćwiczenia.

 

Ćwiczenia wspierają nie tylko kompetencje formułowania pytań i udzielania odpowiedzi, lecz również swobodnego wyrażania własnego zdania. „Wechselspiel NEU” może być wykorzystywane przez nauczycieli bez wcześniejszego przygotowania. Rozmiar czcionki oraz grafiki na arkuszach do pracy zostały zaprojektowane tak, aby dawały się łatwo i czytelnie kserować w formacie strony A4.

 

PODGLĄD KSIĄŻKI

 

 


O autorach

Opublikowano: 01.08.2018

Bartosz Narożny
Redaktor naczelny