Deutsch Aktuell – magazyn dla fanów języka niemieckiego

Magazyn powstaje przy współpracy polsko-niemieckiego zespołu i jest wydawany co dwa miesiące. Jego treść stanowią artykuły, do których opracowane zostały obszerne słowniczki - tak, aby Czytelnik nie musiał korzystać z zewnętrznego słownika i mógł zrozumieć cały artykuł. Deutsch Aktuell został podzielony na następujące działy: Aktuell, Leute, Gesellschaft, Kultur, Wissen, Arbeit, Politik, Sprache, Umweltschutz, Sport oraz Reise. Większość tematów dotyczy krajów niemieckiego obszaru językowego, ale magazyn dostarcza również artykuły wykraczające poza tematykę Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

 

Aktualny spis treści

 

Nagrania MP3

Każdy, kto poznaje język obcy wie, jak ważna jest wymowa, dlatego połowa artykułów z każdego wydania jest nagrywana przez niemieckich lektorów. Pliki w formacie MP3 można ściągnąć bezpłatnie ze strony magazynu (wystarczy podać kod, który znajduje się przy artykule). Pliki MP3 dostępne są również dla posiadaczy telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych (systemy Android oraz iOS), którzy po zeskanowaniu kodu QR z magazynu (wystarczy zainstalować bezpłatną aplikację), mogą odsłuchać artykuł z telefonu bądź tabletu.

 

Dla nauczycieli

Dużą grupę prenumeratorów pisma stanowią nauczyciele i lektorzy (często zamawiają oni magazyn poprzez szkołę lub bibliotekę). Pismo jest przez nich wykorzystywane przez jako urozmaicenie zajęć - co spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów. Dlatego, oprócz nagrań MP3, które mogą być wykorzystane na zajęciach, do każdego wydania opracowywany jest arkusz pracy dla nauczyciela, który można bezpłatnie pobrać ze strony magazynu i wydrukować np. dla całej klasy.

 

A jeśli uczysz się innych języków obcych?

Wydawnictwo Colorful Media oprócz Deutsch Aktuell wydaje również następujące magazyny:

  •     English Matters - dla uczących się języka angielskiego
  •     Français Présent - dla uczących się języka francuskiego
  •     ¿Español? Sí, gracias - dla uczących się języka hiszpańskiego
  •     ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! - dla uczących się języka rosyjskiego
  •     Business English Magazine - dla zainteresowanych nauką języka angielskiego biznesowego.
     

Wydawca: Colorful Media
Częstotliwość: dwumiesięcznik (nowe wydania w lutym, kwietniu, czerwcu, sierpniu, październiku oraz grudniu - w połowie miesiąca)
Zasięg: ogólnopolski
Dystrybucja: salony EMPiK, Inmedio, Kolporter, Ruch, Relay, supermarkety Piotr i Paweł oraz wybrane księgarnie językowe
Prenumerata, numery archiwalne: http://kiosk.colorfulmedia.pl
Magazyn ukazuje się od 2003 roku.
Strona magazynu: http://da.colorfulmedia.pl
Profil na Facebook'u: https://www.facebook.com/DeutschAktuell


O autorach

Opublikowano: 04.01.2020

Bartosz Narożny
Redaktor naczelny